Lamine Yamal was teleurgesteld over mislopen Ballon d'Or aan Dembélé: 'Eens kijken of dit jaar het mijne is'

07 jun , 21:13SPORTS
shutterstock_2673629637
Lamine Yamal heeft openhartig verteld hoe hij zich voelde toen hij de Ballon d'Or van 2025 aan zich voorbij zag gaan. De prijs ging destijds naar PSG-ster Ousmane Dembélé, terwijl de Barcelona-aanvaller zichzelf stiekem al had zien winnen.
Dembélé maakte in het seizoen 2024/25 indruk met 35 goals en 16 assists in 53 wedstrijden, en leidde PSG naar de landstitel en de allereerste Champions League-winst van de club. Yamal deed met 18 goals en 21 assists in 55 duels nauwelijks onder, maar greep naast de prijs.

Voor vaste lezers

Mis geen nieuws meer van Puna.nl

Open Google en kies Puna.nl als voorkeursbron.

Open Google ›

Aanbevolen Video

Scroll om verder te lezen.

'Ik was nog een kind'
In een YouTube-video blikt Yamal eerlijk terug op de uitreiking. "Eerlijk gezegd dacht ik die dag echt dat ik hem zou winnen, door veel dingen die er gebeurd waren. Terugkijkend denk ik dat het heel goed voor mij was dat Dembélé hem won. Het heeft me niet alleen persoonlijk laten groeien; ik denk ook niet dat het het juiste moment was, omdat ik nog een kind was en waarschijnlijk niet had beseft wat het echt betekent om een Ballon d'Or te winnen. Eens kijken of dit jaar het mijne is."
Dembélé
Van jaloezie richting Dembélé is geen sprake, benadrukt Yamal. "Ousmane en ik kunnen het heel goed met elkaar vinden. Ik heb tijd met hem doorgebracht, veel met hem gepraat, en laatst checkte hij nog hoe het met me ging. Sinds de ceremonie ben ik volwassener geworden en heb ik veel dingen in mijn leven veranderd. Ik ben heel blij dat hij hem heeft gewonnen."
Rodri
Bij het Spaanse elftal twijfelen ze er niet aan dat de prijs ooit naar Yamal gaat. Middenvelder Rodri sprak tegenover DAZN vol lof over zijn ploeggenoot: "Hij is al een ster, maar met de toekomst die hij voor zich heeft, is het indrukwekkend. Op een dag wint hij de Ballon d'Or, hij is een beest. Laten we niet vergeten dat hij pas 18 is."
Foto: Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com

HET LAATSTE NIEUWS

Scherm­afbeelding 2026-05-26 om 02.01.35

Johan Derksen is terug in Nederland en wil nooit meer naar Curaçao: 'Een soort patsereiland'

NEWS08 jun, 22:49
Scherm­afbeelding 2026-06-09 om 13.06.24

'Feyenoord polst Marokkaanse trainer Walid Regragui als opvolger Robin van Persie'

SPORTS09 jun, 13:06
830fa1f0-f7ed-4187-9a84-db1ab53e6e5c

Kledinglijn van kunstrover met gouden helm volledig 'uitverkocht', politiek wil webshop sluiten en opbrengsten

NEWS08 jun, 23:06
Normal Photo Design-2

Weduwe Diogo Jota schrijft emotionele brief aan Schotland-speler in aanloop naar WK: 'Je neemt zijn droom mee'

SPORTS09 jun, 14:42
Scherm­afbeelding 2026-05-29 om 20.45.32

Man aangehouden bij concert Kanye West in Arnhem na brengen van hitlergroet

NEWS08 jun, 22:56

Loading