Noa Lang laat o.a. Mbappé en Raphinha achter zich en behoort tot de beste aanvallers ter wereld

27 mrt 2025, 11:22SPORTS
schermafbeelding 2024 08 12 om 140742
Noa Lang kan zichzelf op basis van de statistieken van CIES Football Observatory rekenen tot de beste ‘allround’ aanvallers ter wereld. De aanvaller van PSV staat namelijk op de tiende plek in hun ranglijst, voor spelers als Kylian Mbappé en Raphinha.
CIES analyseerde de prestaties van aanvallers wereldwijd op clubniveau dit seizoen en Lang kwam opvallend goed uit de verf. Binnen de lijst van aanvallers met minimaal 1080 speelminuten staat de 25-jarige Nederlander op de tiende positie. Daarmee laat hij onder anderen Real Madrid-ster Mbappé achter zich, die op plek elf staat.

Voor vaste lezers

Mis geen nieuws meer van Puna.nl

Open Google en kies Puna.nl als voorkeursbron.

Open Google ›

Aanbevolen Video

Scroll om verder te lezen.

De ranglijst is samengesteld op basis van dribbelen, het creëren van kansen en afronding. Lang blinkt vooral uit in de eerste twee categorieën, terwijl er bij de afwerking nog ruimte voor verbetering is. Dit seizoen wist hij in 36 wedstrijden tien keer te scoren.
De top drie van de lijst bestaat uit Michael Olise, Lamine Yamal en Florian Wirtz. Lang is de enige Eredivisie-speler in de top tien en zelfs de enige Nederlander in die categorie. Cody Gakpo staat als eerstvolgende Nederlander op plaats twintig. Zie de volledige lijst hieronder:

HET LAATSTE NIEUWS

Scherm­afbeelding 2026-05-13 om 22.21.24

GTA 6 is nu te pre-orderen bij Nederlandse webshop onder unieke voorwaarde

NEWS03 jun, 12:48
schermafbeelding 2024 09 16 om 133028

LSD-oprichter Nino vraagt via GoFundMe om hulp na maandenlange burn-out

NEWS03 jun, 18:08
Scherm­afbeelding 2026-05-05 om 14.07.51

Kanye West geland op Schiphol voor concerten in GelreDome

NEWS03 jun, 13:11
shutterstock_2509744101

Zwitserland in de problemen op WK: VS weigert basisspeler toegang

SPORTS03 jun, 13:33

Loading