Rico Verhoeven neemt pet af voor tegenstander Levi Rigters die afgelopen week zijn vader verloor: "Ik weet wat hij doormaakt"

06 dec 2024, 14:50SPORTS
schermafbeelding 2024 12 06 om 144926
Zaterdagavond vindt in het Gelredome in Arnhem het langverwachte wereldtitelgevecht in het zwaargewicht plaats tussen Rico Verhoeven en Levi Rigters tijdens Glory Collision 7. De aanloop naar de wedstrijd was voor Rigters bijzonder zwaar: zijn vader overleed vorige week na een langdurig ziekbed. Desondanks heeft Rigters geen moment getwijfeld over zijn deelname aan de strijd.
"Mijn vader zei altijd: wat er ook gebeurt, je móet vechten," vertelt Rigters vandaag tijdens de persconferentie. Hoewel hij de afgelopen week omschrijft als zwaar en emotioneel, voelt hij zich mentaal sterker dan ooit. "Dit soort momenten horen bij het leven. Ik geloof dat dingen om een reden gebeuren. Deze energie wil ik omzetten in iets moois in de ring."

Voor vaste lezers

Mis geen nieuws meer van Puna.nl

Open Google en kies Puna.nl als voorkeursbron.

Open Google ›

Aanbevolen Video

Scroll om verder te lezen.

Verhoeven sprak lovende woorden over zijn uitdager. "Ik weet wat hij doormaakt. Mijn vader overleed vlak voor een wereldtitelgevecht in 2017. Het zegt veel over Levi als persoon dat hij hier staat. Ik neem mijn pet voor hem af." Verhoeven condoleerde Rigters persoonlijk nadat hij van het verlies hoorde.
De twee zwaargewichten stonden eerder dit jaar al tegenover elkaar in de finale van de Glory Grand Prix. Hoewel Verhoeven destijds won, wist Rigters hem met een spectaculaire spinning backfist neer te slaan, wat hem een geduchte tegenstander maakt. "Hij is fit en onvoorspelbaar. Ik moet scherp blijven," aldus Verhoeven.
Rigters, die dit jaar van team wisselde, belooft dat het publiek een nieuwe en verbeterde versie van hem zal zien. "Fysiek en mentaal zit ik op een ander niveau. Het verschil met de vorige keer wordt enorm."
De vechtavond in Arnhem begint om 17.00 uur met de prelims, gevolgd door de main card vanaf 19.00 uur. De partij tussen Verhoeven en Rigters, die de avond afsluit, wordt rond 22.00 uur verwacht en is live te volgen via Videoland. Naast dit zwaargewichtgevecht staat ook een titelstrijd in de lichtzwaargewichtklasse op het programma, waarin Tarik Khbabez en Donegi Abena tegenover elkaar staan.

HET LAATSTE NIEUWS

Badr Hari

Aanhouding Badr Hari krijgt nieuwe wending door verhaal over een afleververzoek

NEWS04 sep, 17:00
Scherm­afbeelding 2026-09-03 om 23.04

Acteur Teun Kuilboer is van plan boekje verder open te doen over Sleepers: "Dat moet wel benoemd worden"

NEWS04 sep, 16:20
shutterstock_2352095337

Rechtszaak om dodelijke crash Anthony Joshua: dit is wat volgens het OM misging vlak voor de botsing

NEWS04 sep, 15:00
Lutsharel Geertruida

Geertruida schiet videoclip in het Philips Stadion en krijgt Feyenoord-fans opnieuw op zijn dak

MUSIC04 sep, 16:40
Scherm­afbeelding 2026-09-04 om 20.44.33

Yousef Abd (Sevn Alias) ging in therapie tijdens corona: "Iets wat een beetje taboe was in onze cultuur"

NEWS04 sep, 20:41

Loading