Ruzie tussen Atlético Madrid en FC Barcelona om Álvarez krijgt nieuwe wending: “Ze tonen geen respect”

24 jun , 14:30SPORTS
shutterstock_2600285529
De transfersoap rond Julián Álvarez houdt de gemoederen flink bezig. Nadat de Argentijnse aanvaller zijn vertrekwens uitsprak, kondigde Atlético Madrid aan een klacht in te dienen bij de FIFA tegen FC Barcelona. Volgens Atlético onderhandelt Barcelona met een speler die nog een doorlopend contract heeft.
In een officiële verklaring, ondertekend door Atlético-bestuurder Gil Marín, beschuldigt de club Barcelona van respectloos gedrag en het overtreden van de transferregels. “Barcelona toont ons geen respect en denkt ons te kunnen kleineren. Het is onze verantwoordelijkheid om de belangen van Atlético Madrid te verdedigen”, valt te lezen. “Daarom dienen we een klacht in bij de FIFA tegen Barcelona, omdat ze onderhandelen met een speler die nog een doorlopend contract heeft, binnen de beschermde periode.” Ook Real Madrid heeft naar verluidt interesse in de aanvaller.

Voor vaste lezers

Mis geen nieuws meer van Puna.nl

Open Google en kies Puna.nl als voorkeursbron.

Open Google ›

Aanbevolen Video

Scroll om verder te lezen.

Atlético gaat in het statement nog verder. “Ze liegen tegen ons, tegen de speler, tegen de media en zelfs tegen hun eigen fans. Ze proberen de indruk te wekken dat ze een transfer kunnen realiseren waarvoor ze in werkelijkheid de middelen niet hebben”, klinkt het. Volgens de club is het geen incident: “Het is niet de eerste keer dat Barcelona zo te werk gaat. Vorig jaar deden ze iets soortgelijks met Nico Williams en Athletic Club.”
Clausule van 500 miljoen euro
Ondanks de spanning houdt Atlético publiekelijk vast aan het standpunt dat het de international niet wil verkopen. Álvarez heeft een contract tot 2030 en een afkoopclausule van liefst 500 miljoen euro. “Het klopt dat Julián met ons heeft gesproken, maar hij kent onze positie perfect, want we waren heel duidelijk: Atlético wil zijn rechten niet overdragen. Hij is een geweldige speler en we zijn er trots op dat hij voor ons speelt”, aldus de club.
Mogelijke breuk
In Spanje verschijnen ondertussen juridische analyses over een mogelijke breuk tussen club en speler. Volgens de krant Mundo Deportivo zou Atlético, mocht Álvarez blijven en blijven aandringen op een vertrek, hem het hele seizoen buiten de selectie kunnen houden. Dat kan echter alleen als de speler wel blijft meetrainen en niet volledig wordt uitgesloten van groepsactiviteiten.
Foto: Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com

HET LAATSTE NIEUWS

Lil Durk

FBI-agent onthult dat Lil Durk een uitgebreid vluchtplan had op de dag van zijn arrestatie

NEWS03 sep, 17:45
shutterstock_2352095337

Rechtszaak om dodelijke crash Anthony Joshua: dit is wat volgens het OM misging vlak voor de botsing

NEWS04 sep, 15:00
Scherm­afbeelding 2026-09-03 om 23.04

Acteur Teun Kuilboer is van plan boekje verder open te doen over Sleepers: "Dat moet wel benoemd worden"

NEWS04 sep, 16:20
Badr Hari

Aanhouding Badr Hari krijgt nieuwe wending door verhaal over een afleververzoek

NEWS04 sep, 17:00
Lutsharel Geertruida

Geertruida schiet videoclip in het Philips Stadion en krijgt Feyenoord-fans opnieuw op zijn dak

MUSIC04 sep, 16:40

Loading