De UEFA heeft speler, Mirlind Daku, van Albanië voor twee wedstrijden geschorst. De speler, die voor de Russische club Rubin Kazan uitkomt, pakte na afloop van de wedstrijd tegen Kroatië een microfoon om beledigende teksten over Servië en Noord-Macedonië te roepen. Als reactie hierop hebben de Serviërs gedreigd om het EK te verlaten als de Europese voetbalbond niet ingrijpt.
Daku speelde de eerste wedstrijd niet. Tegen Kroatië mocht hij vijf minuten voor tijd invallen. Al tijdens de wedstrijden waren de beledigende spreekkoren te horen. Na de wedstrijd deed Daku er nog een schep bovenop door zelf deel te nemen aan de spreekkoren.
Vanaf de tribunes zou er door Albanese fans geroepen zijn dat Serviërs ‘vermoord’ moeten worden. Daku ging zelf niet zover, maar door een megafoon 'F*ck Serviërs' en 'F*ck Macedoniërs’.
Aanbevolen Video
Scroll om verder te lezen.
Daku is nu door de UEFA geschorst voor twee duels. Hierdoor mist de speler het afsluitende pouleduel tegen Spanje en de achtste finale wedstrijd als Albanië zich weet te plaatsen. Naast een schorsing voor Daku moet de Albanese voetbalbond ook ‘bijna 50.000 euro’ boete betalen voor de spreekkoren.